Laptop Çantası Nasıl Olmalı?

Laptop Çantası Nasıl Olmalı?

Laptopunuz için çanta almak istediğiniz zaman kararı nasıl veriyorsunuz hiç duşundunuz mu? Bu makalemizde size farklı çanta seçenekleri arasında seçim yapabilmenizi kolaylaştıracak olan bilgilerden bahsedelim istedik. Laptop çantası yalnızca tasarımıyla dikkat edilmesi gereken eşyalar arasında değildi. Taşıdığınız laptopunda mutlaka güvende olması gerekir. Laptop çantası belirlenirken yaşam tarzınız günlük alışkanlıklarınız ve stiliniz önemlidir. Bu hususların hepsini belirledikten sonra sizin için en uygun çantayı seçmeniz yerine olacaktır.

Laptop Çantası mı? Sırt Çantası mı?

Öncelikli olarak siz bir sırt çantası mı istiyorsunuz yoksa laptop çantası mı? Çünkü bu iki çantada aynı özelliği yapıyor olsalar da ikisini birbirinden ayırabilecek çok önemli noktalar vardır. Klasik bir çantayı tercih ettiğiniz zaman hem laptopunuzu hem de kişisel eşyalarınızı tek bir göz içerisinde taşımanız gerekecek dolayısıyla bu da bilgisayarınıza zarar verebileceği gibi eşyalarınızı bulabilmenizi de zorlaştıracaktır. Laptop çantalarının merkezinde bilgisayarınız vardır ve tasarım tamamen buna odaklanmıştır. Bilgisayarınızı güvene aldıktan sonra kişisel eşyalarınızı içerisine koyabilirsiniz. Bunu da çantanın ön ve arka gözündeki ceplerle sağlıyorsunuz. Ön cep biraz daha geniş olduğu için ulaşılması kolaydır ve bunun içinde anlık ihtiyacınız olan eşyalarınızı buraya koyabilirsiniz. Arka bölüm daha geniş ve dardır buraya da önemli evraklar konulabilir. Dediğimiz gibi laptop çantaları bilgisayar merkezlidir. Yeni dönemde üretilmiş olan sırt çantaları ise artık laptoplar düşünülerek yapıyor ancak bu düşünülürken de spordan hiçbir ödün verilmiyor. Çantanın orta bölümü geniş ve bilgisayarınızı rahatça koyabiliyorsunuz. Yanına isterseniz eşofmanınızı, hırkanızı vs. koyabiliyorsunuz. bu eşyalarınız hem laptopunuzu destekleyerek korumuş oluyor hem de size taşıma kolaylığı sağlıyor. Sırt çantalarının en önemli özelliklerinin başında taşıma kolaylığı sağlıyor olması geliyor. Eller boş olmalı düşüncesine sahip olan kişiler için sırt çantası çok doğru bir tercih. Sırt çantası laptop çantalarına göre daha fonksiyoneldir. Kişisel eşyalarınızı da rahatça koyabilirsiniz. Gözler birbirinden bağımsız olduğu için küçük ya da büyük eşyalarınızı rahatça taşıyabilir ve yerleştirebilirsiniz.

Laptop Çantası Nasıl Olmalı?

Dizüstü Bilgisayarların Farklı Boyutları

Dizüstü bilgisayar çantaları çeşitli boyutlarda mevcuttur. Dizüstü bilgisayarınıza ve diğer kişisel eşyalarınıza mükemmel uyanı seçin. Örneğin, dizüstü bilgisayarınız 13 inç ise ,13 inç için tasarlanan bir laptop çantasını seçin. Dizüstü bilgisayarın herhangi bir çantada yarım inçlik bir alanda kalması tavsiye edilir; Bir çarpma veya diğer sarsıntı durumunda, dizüstü bilgisayarın yerinde kalmasını sağlar. Ayrıca dizüstü bilgisayarınızı bir kılıf içinde ve ardından çantanın içinde saklamayı planlıyorsanız, dizüstü bilgisayarınızın kılıf boyutlarını ölçün ve çantanın laptop bölmesine uygun olduğundan emin olun.

Messenger Çanta veya Laptop Sırt Çantası

Bazıları çok fazla seyahat eder ve bu seyahat sırasında da rahat etmek önemlidir. Geniş depolama alanı olan çanta istiyorsanız o zaman sırt çantası idealdir fakat eşyalarıma kolaylıkla ulaşmak benim için önemli diyorsanız o zaman Messenger model çantaları da tercih edebilirsiniz. Bu tur çantalar kullanıcısına uç farklı taşıma seçeneği sunar.

  • Omuzda taşıma seçeneği
  • Ön kol taşıma seçeneği
  • Çapraz taşıma seçeneği

Messenger çanta modellerinde ana bölüm üzerinden geçen bir kapak vardır ve bilgisayarınızı bu kapağı kaldırarak içerisine rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Bu çantalar genelde kısa mesafe yani evden ofise taşıma için ideal seçenektir. Bunun içinde çanta üreticisi firmalar kullanımı zorlaştıracak fonksiyonlar eklemeyi doğru bulmazlar. Bu çantalar çarpmaya müsaittir. Genelde insanlar vücutlarında yanlış konumlandırdıklarından dolayı sıkıntı çıkabilir. Bunun için çantayı taşırken daha dikkatli hareket etmek gerekir.

Sonuç olarak laptop çantası seçimi dikkat gerektiren ve hızlı bir şekilde karar verilmesi gereken bir konu değildir. Dikkatli bir şekilde hareket ettiğinizde doğru çantayı seçebilirsiniz.

GENÇLER ÇANTA Promosyon Çanta İmalatı
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder