Toptan Okul Çantası İmalatçıları

Toptan okul çantası imalatçıları arasında lider bir kuruluş olan gençler çanta olarak kurulduğumuz günden bu güne kadar geçen zamanda hedefimiz her zaman en uygun fiyat ile kaliteli ürünler sunabilmek olmuştur. Önümüzdeki sezon müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak okul çantası tasarımı çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz.

Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri zevklerine ve yaşlarına uygun olan okul çantası arayışına girmektedir. Firma olarak biz kaliteli kumaş ve işçilik ile şık ve kullanışlı okul çantalarını sizlerin beğenisine sunmaktayız. Birbirinden farklı renk ve modelde üretilen okul çantalarını tasarlarken birçok unsura dikkat etmekteyiz. Okul çantası tasarımında en fazla önem verilmesi gereken faktör çantanın kullanıcısının sağlığını koruyacak özelliklere göre tasarlanmış olmasıdır.

Sektörün öncü kuruluşlarından biri olan gençler çanta olarak modern çağın yeniliklerini yakından takip ederek her geçen gün kendimizi geliştirmekteyiz. Bu perspektifle siz değerli müşterilerimizin zevk ve tercihlerini göz önünde bulundurarak daima yenilenerek ihtiyaçlarınıza en güzel şekilde cevap verebilmeyi amaç edinmekteyiz.

Okul Çantası Seçerken Göz Önünde Bulundurulması Gereken Faktörler Nelerdir?

Okul çantası seçerken ilk dikkat edilmesi gereken unsur çantanın kişinin yaşına ve boyuna uygun olup olmadığıdır. Çanta çocuğun yaşına uygun olmayan boyutta olduğu zaman özellikle çantanın boyutunun büyük olduğu durumlarda çocuk çantayı taşımakta zorlanacak ve çeşitli sağlık sorunlarına yol açacaktır. Bu nedenle okul çantası seçilirken çantanın çocuğun yaşı ve boyu ile uyumlu olması son derece önemli bir husustur.

Okul ve sırt çantalarının seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da omuz askılarının kalın olmasıdır. Okul çantasının omuz askısının kalın olması daha kolay taşınmasını sağlayacağı için kişinin yorulmasını ve kol, boyun ve sırt ağrısı yaşamasını engelleyecektir. Okul çantasında mutlaka sırt pedi kullanılması gerekmektedir. Sırt pedi kullanılmayan okul çantalarında çantada bulunan malzemeler öğrencinin sırtına batarak rahatsızlık verebileceği gibi çanta sırtı kavramadığı için çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Okul çantası alınırken mutlaka çantanın tasarımında kullanılan malzemenin kaliteli ve dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Böylece okul çantası uzun süre sorun yaşamadan kullanılabilmektedir. Bunun yanında okul çantasının tasarımında kullanılan malzemenin kanserojen madde içermeyen sağlığa uygun olan malzemelerden seçilmesi sağlık açısından çok büyük öneme sahiptir.

Okul çantasında öğrencinin yanında taşımak zorunda olduğu materyalleri düzenli bir şekilde yerleştirebileceği yeterli bölme bulunmalıdır. Bu sayede öğrenci aradığı materyale kısa bir sürede ulaşabileceği için sorun yaşamayacaktır.

Çocuklarda okul çağında görülen duruş bozukluklarının en önemli sebeplerinden biri de okul çantasının doğru şekilde seçilmemiş olmasıdır. Çocuğun boyuna ve yaşına uygun olmayan ve taşıyacağından daha fazla ağırlığa sahip olan çantalar sırt ve bel ağrısına sebep olduğu gibi ilerleyen yıllarda çocukta duruş bozukluklarının yaşanmasına da neden olabilmektedir.

Bu nedenle seçilen çanta mutlaka öğrencinin taşıyabileceği hafiflikte olmalıdır. Bu noktada kıstas alınacak olan kişinin vücut ağırlığının %10-15 ‘inden fazla ağırlığı taşımaması gerektiğidir. Uzmanların açıklamalarına göre taşıması gerekenden fazla ağırlık taşıyan çocuklar ileriki yaşlarında bel düzleşmesi, kamburluk, omurga, eklem ve kas ağrıları yaşamaktadır.

Okul çantaları taşınırken yapılan en önemli yanlışlardan biri de çantanın tek omuzda taşınmasıdır. Bu durumda çantada taşınan bütün ağırlık vücudun tek bir tarafına yüklendiği için omurga yaralanmalarına ve vücutta şekil bozukluklarına neden olmaktadır.

Okul çantaları ergonomik ve kaliteli olduğu kadar şık ve estetik bir görünüme de sahip olabilmelidir. Okul çantası alırken bütün bu unsurlara dikkat edildiği takdirde sorunsuz bir eğitim öğretim yılı geçirilmiş olacaktır.

GENÇLER ÇANTA Promosyon Çanta İmalatı
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder