Toptan Okul Çanta İmalatçıları

Okul çantaları, öğrencilerin veya çocukların özellikle de öğrencilik sürecinde okul malzemeleri ve diğer ihtiyaç duyacakları malzemelerin yanlarında taşınmasına imkân tanıyan ürünlerdir. Okul çantaları sayesinde öğrenciler, okula gidişlerinde, okulda geçirdikleri sürede ve eve dönüşlerinde eşyalarını kolaylıkla taşıyabilmektedir. Çok farklı model ve özelliklerde üretilen okul çantaları, öğrenciler için yalnızca okulda değil günlük hayatta da fonksiyonel anlamda oldukça kullanışlı bir yer edinmiştir. Toptan okul çanta üreticileri de okul çantalarının her geçen gün artan önemine binaen günden güne gelişme kat etmektedir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte toptan okul çanta üreticileri de kendi paylarına düşen yenilik unsurlarını güncellemiş, toptan okul çanta fiyatları bakımından kaliteyi ucuza yakalamak konusunda gelişim göstermiştir.

Okul Çantası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Her yeni eğitim ve öğretim yılı başında, aileler ve çocukları bakımından okul malzemeleri alışverişi yapılmaktadır. Bir o kadar heyecanlı ve yorucu bir süreç olan okul alışverişi içerisinde okul çantası oldukça önemli bir yere sahiptir. Okul çantası kavramı içerisinde el çantası, tekerlekli çanta, çekilebilen çanta, omuz askılı postacı tipinden çanta ve sırt çantası gibi pek çok tercih ve model yer almaktadır. Büyük çoğunlukla gelişim düzeyindeki öğrenci çocukların kullanmakta olduğu okul çantalarının doğru tercih edilmesi ve doğru kullanılması, özellikle de çocuğun sağlığı açısından oldukça önemli bir konudur. Okul çantası kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlara özen gösterilmemesi ve yanlış kullanılması durumunda; gelişim düzeyindeki çocukta eklemlerde ya da omurgayı oluşturan kas ve kemiklerde ağrılar, çeşitli sağlık problemleri ve gelişim bozukları ortaya çıkabilmektedir.

 Okul Çantasının Hafifletilmesi

Genel anlamda çocuklar bakımından vücut ağırlıklarının yüzde 10 ila 15’inden fazla ağırlık taşımaları, bel ve sırt eklem – kemik ve kasları açısından zararlıdır. Söz konusu kemiklere, eklemlere ve kaslara aşırı yük bindirilmesi durumunda ağrıların, gelişim bozukluklarının ve farklı sağlık sorunlarının görülmesi muhtemeldir. Dolayısıyla okul çantasının yükünün hafifletilmesi, öğrencinin sağlığı bakımından faydalı olacaktır. Okul çantasının gereğinden fazla ağır olması durumunda; ağırlık çocuğu arkaya doğru çekmekte, çocuk ise bunu dengelemek adına kalçalarından itibaren öne doğru eğilim göstermektedir. Söz konusu hareket sırasında çocukta kamburluk artmakta, bel düzleşmekte ve omurgaya fazla yük binmektedir.

Okul Çantasının İki Omuzda Birden Taşınması

Daha kolay mı yoksa daha mı havalı olduğu bilinmeksizin çocukların ve özellikle de gençlerin okul çantalarını tek omuzlarında taşıdığı görülmektedir. Böyle bir çanta taşıma yöntemi, sağlık bakımından oldukça sakıncalı olup önerilmeyen bir yöntemdir. Okul çantasının tek omuzda taşınması durumunda, kişinin vücudu çantanın taşındığı tarafa doğru eğilmekte ve omurga üzerine tek taraflı yük bindirilmesine sebep olmaktadır. Bu durumun omurgada dengesizliğe ve yaralanmaya sebep olması ihtimali bulunmaktadır.

Askının Uygun Şekilde Ayarlanması

Okul çantalarının kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus çantanın kol askısıdır. Okul çantası taşınırken ayarlanmış olan kol askıları, çok sıkı ve dar olmamalıdır. Okul çantasının kol askılarının çocuğa uygun şekilde ayarlanmaması, farklı problemleri beraberinde getirebilmektedir. Çok sıkı ve dar olan, öğrenciye uygun olarak ayarlanmayan kol askıları; çocuğun omuz bölgesinde damar ve sinirlere aşırı baskı yapması nedeniyle kan dolaşımını bozabilir, kollarda ve ellerde uyuşmalara – kuvvet kaybına ve duruş bozukluklarına sebep olabilmektedir. Bu anlamda, gelişim sürecindeki çocukların gündelik hayatta sıkça kullandığı okul çantaları, doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Günümüzde toptan okul çanta üreticileri, teknolojik gelişmelerin de etkisiyle çocuklar açısından en uygun fonksiyona sahip çanta üretimi konusunda ilerleme kat etmektedir.

GENÇLER ÇANTA Promosyon Çanta İmalatı
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder