Toptan Sırt Çantası İmalatçıları

Sırt çantaları insanların her yaşta rahatlıkla kullanabildikleri çanta türleri arasında yer almaktadır. Kolay taşınabilme özellikleri nedeniyle yaşamın her alanında insanların vazgeçilmezi haline gelen sırt çantaları özellikle genç kesimin tercihleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Spor giyim tarzı ile kombinlenebilme özelliğine sahip olan sırt çantaları günlük hayatta sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Çok farklı tarz ve modelde tasarlanan sırt çantaları geniş ürün yelpazesiyle birçok zevk ve tercihe cevap verebilecek niteliktedir.

Sırt Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Okul döneminden başlanarak hayatın her evresinde taşıma kolaylığı sunması sebebiyle en fazla tercih edilmekte olan çantalar arasında ilk sırada gelen sırt çantaları içerisine birçok malzeme konmasına rağmen hafif olmaları sebebiyle hayatı kolaylaştırmaktadır. Spor faaliyetlerinde kişinin yanında bulunmasını istediği malzemeleri kolayca taşıyabileceği sırt çantaları günlük hayatta da kıyafetler ile kombini tamamlayan çok önemli bir aksesuar haline gelmiştir. Daha birçok alanda kullanılmakta olan sırt çantalarının uzun ömürlü olabilmesi ve kişinin ihtiyaçlarına en güzel şekilde cevap verebilmesi için dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır.

Sırt çantasının Sağlığa Uygun Olarak Tasarlanmış Olması

Özellikle küçük yaştaki çocukların kullanabilmesi için tasarlanan sırt çantaları tasarlanırken ilk dikkat edilmesi gereken faktör çocuğun sağlığına uygun olabilmesidir. Çantanın kişinin sağlığına uygun olabilmesi için kayışlarının ve kayış uzunluğunun doğru şekilde ayarlanılmış olması, çantanın özellikle sırt bölgesinde gerekli olan ortopedik yastıklama ve vücudun en önemli bölgelerinden biri olan bel bölgesinin doğru şekilde desteklenmiş olması gerekmektedir. Özellikle küçük çocukların kullanması için çanta alınacaksa çantada aranması gereken ilk özellikler bunlar olmalıdır. Çünkü kemik gelişimleri tamamlanmadığı için sağlığa elverişli olmayan çantaların tercih edilmesi kalıcı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Çocuğun her hangi bir sağlık sorunu yaşamasının önüne geçebilmek için mutlaka tercih edilecek olan sırt çantası sağlığa uygun olacak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Sağlığa uygun olarak tasarlanmayan çantalar en başta sırt ve bel ağrısı yaşamaya daha uzun süreli kullanımlarda ise çocuğun fiziki yapısında kalıcı hasarlar bırakabilmektedir.

Sırt çantasının kayış kısmı yeterli kalında olduğu takdirde çantada taşınan ağırlık tüm bölgeye eşit olarak yayıldığından dolayı vücutta ağrı yaşanmasını ve yorgunluğu engellemektedir.

Sırt çantaları çift omuz askısıyla tasarlandığı gibi tek omuz askısı bulunan sırt çantaları da son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir çanta türü olmaktadır. Tek omuz askısı bulunan sırt çantalarında yükü tek omuzda taşımak zorunda kalındığından dolayı tek tarafa fazla yük bindirildiğinden dolayı düzenli aralıklarla diğer omuza alınmalıdır. Böylece yük iki tarafa eşit olarak yayılacağından kişinin omuz ağrısı yaşamasının önüne geçilmiş olacaktır.

Sırt çantasının ağırlığının kişinin vücut ağırlığına oranı doğru şekilde ayarlanmalıdır. İnsan vücudunda yer alan bölgelerden yük taşımaya en elverişli olan bölge sırt olmasına rağmen kişinin sağlığı açısından bu ağırlığın da bir sınırı bulunmaktadır. Uzmanların açıkladığı oran ise kişi sırtında vücut ağırlığının %15 inden fazlasını taşıdığı takdirde bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşabilmektedir. Bu nedenle sırt çantasında taşınan yükün sınırı bu ölçülere göre ayarlanmalıdır.

Sırt Çantası Sağlam ve Dayanıklı Olmalıdır.

Sırt çantasının uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanılabilmesi için çantanın tasarımında kullanılan malzemenin kaliteli olması gerekmektedir. Sağlam ve kaliteli malzemeden üretilen sırt çantaları kişiyi yarı yolda bırakmadığı gibi ekonomik olarak da kişiye fayda sağlamaktadırlar.

Çantanın tasarımında kullanılan malzemenin kaliteli olması yanında işçiliğinin de kaliteli olması önemlidir. Çantanın kişiye uzun yıllar fayda sağlayabilmesi için çantaya taşıyacağından fazla ağırlık yüklenmemelidir.

GENÇLER ÇANTA Promosyon Çanta İmalatı
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder