Kamp Çantalarının Uzun Ömre Sahip Olması İçin Yapılması Gerekenler

Kamp Çantalarının Uzun Ömre Sahip Olması İçin Yapılması Gerekenler

Yoğun ve yorucu iş hayatının yorgunluğunu üzerinden atmak için yapılabilecek en güzel ve faydalı şey hiç kuşkusuz doğada geçirilen zamandır. Hemen hemen herkesin hayalini kurduğu şey kalabalık şehir hayatının gürültüsünden kısa bir süreliğine de olsa kaçıp uzaklaşmaktır. Bunun için yapılacak olan arkadaşlarınızla ya da ailenizle kamp yapmak olabilir. Kampta ihtiyaç duyacağınız bütün malzemeleri yanınıza almak daha verimli vakit geçirmenizde çok etkili bir faktör olacaktır. Biraz yorucu ve vakit alsa da yapılan bütün hazırlıklara değecek bir kamp olması için yanınızda götüreceğiniz malzemeleri en güzel şekilde yerleştireceğiniz bir kamp çantası mutlaka temin edilmesi gereken faktördür. Doğa ile baş başa geçirilecek zamanda yanınızda götüreceğiniz kıyafet ve kullanacağınız bütün malzemeler normalden daha fazla kirlenecektir. Bu nedenle kamp dönüşü bütün ekipmanlar ve kamp çantasının temizliği de ayrı özen gerektiren bir konudur.

Kamp Çantasının Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Kamp çantanızın daha uzun bir ömre sahip olması için dikkat dilecek en önemli faktör kamp çantasının temizliğidir. Kamp dönüşünde ister istemez toz kir çamur gibi faktörlere maruz kalan kamp çantasının kamp biter bitmez temizliğinin en uygun şekilde yapılması gerekir. Çünkü uzun süre çamur, kir, nem ve benzeri faktörlere maruz kalan çanta kısa zamanda eskiyecek ve yırtılacaktır. Özellikle zayıf kumaştan üretilen kamp çantalarının kumaş kısmı yıpranacağından dolayı temizliği ayrıca bir titizlik gerektirmektedir. Kamp çantasının temizliğini elde yapabileceğiniz gibi makinede de çok rahat yapabilirsiniz. Eğer elde yıkanacaksa çantanın kumaşına uygun olacak olan rengine zarar vermeyecek yapıda kimyasal içermeyen bir deterjan tercih edilmelidir. Makinede yapılacak olan temizlik işleminde daha fazla dikkat edilmesi gereken faktör bulunmaktadır. Makinede kullanılacak deterjan, yıkama işleminin yapılmasında kullanılacak olan program doğru seçilmelidir. Omuz kayışları ve bel kısımları mevcut olan kamp çantaları makinede yıkanırken devir ve sıcaklık doğru ayarlanmadığı takdirde çantanızın bu kısımları zarar görecektir. Eğer çantanızda çok fazla detay bulunuyorsa temizliğini makine de değil de elde yapmanız daha uygun olacaktır.

Kamp Çantalarının Uzun Ömre Sahip Olması İçin Yapılması Gerekenler

İlginizi Çekebilir: Çanta Üreticisi

Kamp çantasının temizliği ister elde ister makinede yapılsın ilk olarak içindeki bütün malzemelerin çıkarıldığından emin olunmalıdır. Çamur toz ve benzeri pislikler bir elektrikli süpürge yardımıyla temizlenmelidir. Eğer bu yapılmazsa çantadaki mevcut olan toz ve kirler daha inatçı ve çıkarılması zor bir hal alacaktır. Çantada toz ve kir gibi atıklar süpürge yardımıyla temizlendikten sonra elde yıkanacaksa ılık bir suda bir süre bekletilip kirlerin daha kolay çıkabileceği bir ortam hazırlanmış olur. Daha sonra bir fırça yardımıyla kir ve leke kalıntıları temizlenir. Bu ön temizlik bittikten sonra çantanın kumaş türüne uygun bir deterjan ile tekrar başka bir su yapılarak iyice temizlenmesi sağlanır. Eğer temizleme işi makine de yapılacak ise aynı şekilde bir süpürge yardımıyla çantanın bütün gözleri temizlenir. İçinde hiçbir kalıntı kalmadığından emin olununca da makinenin gerekli ayarları yapılıp çok sıcak olmayan ve kumaş türüne uygun olan bir programda çanta yıkanır. Yıkama işlemi bittikten sonra ise güneş ışığına direk maruz kalmayacak şekilde çanta kurutulur.

Uygun şartlarda temizliği yapılıp kurutulan çantanın her ihtiyacımız olduğunda sağlam kalabilmesi için bakıma da ihtiyacı vardır. Kamp çantalarında bulunan fermuar, klips ve daha birçok detay yer almaktadır.  Özellikle bu kısımlarda daha çok yıpranmaların olduğu gözlenmiştir. Bu kısımlarda oluşabilecek olan yıpranmalar her kamp dönüşü tespit edilip diğer sefere kadar tamiri yapılmalıdır. Çünkü özellikle fermuar kısımlarında yırtılma ve sökülmeler sık karşılaşılan bir durumdur. Gerekli olan tamir yapılarak bir sonraki kamp macerasında çıkabilecek sıkıntılar için önlem alınmış olacaktır.

GENÇLER ÇANTA Promosyon Çanta İmalatı
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder