Toptan Okul Çantaları

Toptan Okul Çantaları

Çanta bir kadının ya da bir evin ihtiyacını karşılayabilecek en önemli eşyaların başında geliyor. Her ne kadar insanlar çantalara ne kadar ihtiyacı olduğunu düşünmüyor olsa da çantaların var olmasının kıymeti de onların bize lazım olduğu dönemlerde olmuştur. Çarşıda, pazarda, evde, yolda, okulda, işte, gezmede ve seyahatte kısacası çantalar yaşamın her alanında olması gereken eşyaların başında geliyor. Bunun içinde çantalara ulaşabilir olmak her zaman önemli ve zaruri olmuştur. İşte bunlardan birisi olan okul dönemi de çantaya her yaşta insanın ihtiyacı olabileceği bir zamandır. Okul dönemi 5 yaşından başlayarak 25 yaşına kadar gidebilir ve bu yaş sınırı arasında değişen tek şey de okul çantasının modelidir. Bu aslında gelişen teknoloji ve modayla da alakalı olan bir durumdur. İnsanlar bir şekilde modaya ayak uydurarak çantalarını da surekli olarak yeniliyorlar.

Okul çantası seçimi yaparken öncelikli dikkat edilmesi gereken husus kalitedir. Çünkü çantanın içerisine koyacağınız eşyaların ağır olması da çantanın dayanıklı olmasını gerektirecektir. Bunun yanı sıra çantanın iç fonksiyonun mutlaka istenilen gibi olması gerekir. Öğrenci çantasının içerisine koyduğu kitabını, defterini, kalemini ve benzer eşyasını aradığı zaman kolaylıkla bulması gerekir.

İlginizi Çekebilir : Toptan Okul Çantası modellerini inceleyin

Çantanın kalitesi, fonksiyonu ve bunun yanı sıra çantanın modası da göz önünde bulundurulması gerekir. Örneğin seçtiğiniz çantanın kız ya da erkek için farklı modelleri mutlaka olması gerekiyor. Bu modellerde okul dönemindeki çocuklar için genelde renk ve üzerindeki karakterlerden ayırt edilir. baskısını yaptığınız karakterlerin net, anlaşılır ve özellikle de çocuklar tarafından biliniyor olması önemlidir. Çünkü çocuklar anlamadıkları bilmedikleri bir çantayı da sırf renginden dolayı satın almaz.

Burada aile ve çocuklar için iki şey önem kazanır. Aile alacağı çantanın kaliteli olmasını isterken çocuklar ise daha çok tasarıma odaklanırlar. Siz bir toptan çanta üreticisi olarak bu hususa dikkat etmezseniz o zaman çantalarınızın da satılmasını bekleyemezsiniz.

Zaman teknoloji ve moda çerçevesinde sürekli olarak yenileniyor ve geçiyor. Dolayısıyla çanta modası da aynı şekilde daima kendisini yeniliyor. Bu yenilikle birlikte değişim de çanta üreticisi olarak size ulaşmak zorunda. Siz tasarımınızı yaptığınız çantalarınızı mutlaka yenilemek ve insanların beğendiği şekilde uygulamak durumundasınız.

Çantalarda tasarım ve kalite önemli dedik ancak bu çantaları çocukların taşıdığını düşünürsek burada dikkat çeken hususların başında da sağlık büyük önem kazanıyor. Burada aşağıdaki başlığımızla devam etmenin daha faydalı olduğunu düşünüyorum.

Toptan Okul Çantaları

Okul Çantası Nasıl Olmalı?

Okul çantalarında sağlık her şeyin başında geliyor. Küçük çocukların çantaları sırtlarında taşıması gerektiğini düşününce mutlaka ortopedik sırt bölümünün olması şarttır.

Hafif Çantalar

Çanta taşırken ağır olmamasına özen göstermelisiniz. Bir çanta vücut ağırlığınızın %10-15’inden fazla olmaması gerekiyor. Bunun üzerindeki yük ise sizin bel, kas ve eklemlerinize ağırlık vermek ve aşırı yüklenmek anlamına gelecektir. Bu nedenle de çantanızın yükünü olabildiğince hafifletmeniz gerekiyor. Çocukların ağır bir sırt çantasını taşıdığını düşünürsek burada çocuğun sırtının arkaya doğru çektiğini de görebiliriz.

Askı Bölümü

Çantanızı taşırken sırt askı bölümünü sıkı yapmamak gerekir. Dar olan askılar omuz üzerinde baskı yapacağından dolayı sinirlerde zorlama ve damarlar üzerinde basının oluşmasına neden olacaktır. Bu da bir süre sonra sinir yaralanmalarına neden olabilir. Devamında ise ellerde ve kollarda uyuşukluk olmasına neden olacaktır.

Sonuç olarak çanta üretiminden tüketimine varıncaya kadar hem modayı hem de sağlığı yakından ilgilendiren bir husustur. Bunun içinde siz satışını yapacağınız tüketici de sağlığını dikkate alabileceği çantaları tercih etmek durumundadır.

GENÇLER ÇANTA Promosyon Çanta İmalatı
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder