Kol Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kol Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kol çantaları, kadınların çoğunun vazgeçemedikleri bir aksesuardır. Gerek günlük yaşamında gerekse şık bir davette mutlaka bir çanta olmazsa olmazlardandır.  Günlük hayatta kıyafetleri tamamlayan çanta her neye gidilirse gidilsin mutlaka bir bayanın yanından ayırmadığı unsurdur. Çoğu zaman ihtiyaç duyulan malzemelerin konulduğu çanta, hem işlevsellik bakımından yarar sağlamakta, hem de kıyafeti tamamlayan bir özelliğiyle şıklık katmaktadır. İstenilen renk be boyutta tasarlanan çantalar kişiye çok fazla yarar sağlamaktadır.

Kol Çantası Seçilirken Göz Önünde Bulundurulması Gereken Faktörler

Öncelikle satın alınacak olan çantanın nerede ve hangi amaçla kullanılacak olması çantayı seçerken hangi özellikte bir çanta istendiğini ortaya koyacaktır. Hem şık ve gösterişli hem de yanımızda taşımak istediğimiz eşyaları güzelce yerleştirebileceğimiz ölçü ve hacme sahip olan bir çanta seçmeye özen gösterilmesi gerekir. Sadece şık ve gösterişli diye bize taşıma konusunda fayda sağlamayacak olan bir çanta alamayız. Ya da sırf ihtiyacımızı karşılasın, taşımamız gereken eşyaları yerleştirelim diye kaba hantal bir çanta tercih etmek yanlış bir seçim olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Toptan Çanta

Satın alacağımız çanta da dikkat etmemiz gereken bir başka nokta da içinde bir çok bölme barındıran bir çanta olmasıdır. Telefon cüzdan anahtar makyaj malzemesi mendil ve daha bir çok aparatı tek bölmesi olan bir çantaya güzelce yerleştirmek mümkün değildir. Bunun yanında aradığımız objeyi çabuk bulamayıp zaman kaybı ve dağınıklığa neden olacağından dolayı bir çantada birden fazla bölmenin olması çok önemlidir. Peki, bir çanta hem hacim bakımından ihtiyacımızı karşılayacak hacme sahip olup hem de zarif görünebilir mi? Her alanda olduğu gibi çanta alanında da her geçen gün kendini yenileyen sektörde ihtiyaca cevap veren her zevke ve bütçeye uygun çantalar tasarlamaktadır.  Bu bakımdan hem şık ve zarif hem de birden fazla bölmesi olan ihtiyacımıza cevap veren çantaları piyasada bulmak artık hiçte zor değil.

Kol Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çanta alırken dikkat edilmesi gereken bir başka unsur da çantanın yapımında kullanılan malzemenin doğru seçilmiş olmasıdır. Örneğin deri ve rugan çantalar sıklıkla kış aylarında kullanılması daha uygun olan çantalar arasında yer alır. Yaz aylarında ise daha mevsime yakışan kumaş çantalar daha doğru bir seçim olacaktır. Görüldüğü gibi mevsimlerinde tıpkı kıyafet seçiminde etkisinin olduğu kadar çanta tercihinde de önemli etkiye sahiptir. Çünkü deri ve rugan çantalar sıcağın etkisiyle kola acı verebilmektedir. Bunun yerine daha hafif olan kumaş çantalar ilkbahar ve yaz aylarında kullanılması daha uygun olan çanta türüdür.

Kişinin fiziksel özellikleri de çanta seçimini etkileyen faktörler arasında yer alır. kısa boylu kişilerin büyük hacme sahip olan çantaları tercih etmesinin uygun olmadığı gibi uzun boylu kişilerde çok küçük çantaları tercih etmemelidirler.

Kol Çantaları İle Nasıl Kombin Oluşturulabilir?

İlk göz önünde bulundurulması gereken nokta bir bütün olarak renk uyumunu yakalayabilmektir. Çanta ile birlikte kemer ayakkabı ve giyilen kıyafet bir bütün olarak düşünülüp şık bir görünüm sağlanmalıdır. Kalın kumaşlarla tasarlanmış bir kıyafetle daha sıcak mevsimlerde kullanılması uygun olacak bir kumaş çanta asla uyum sağlamayacaktır. Ya da ince krep bir kumaştan üretilen bir kıyafet ile deri veya rugan bir çanta da hoş olmayacaktır.

Ya da spor bir kıyafet ile klasik tarza göre tasarlamış bir çanta yan yana bile gelmemesi gereken iki unsurdur.  Giyilen elbise ile çanta arasında uyumu yakalamak için çanta ile aynı renkte bir kemer kullanmak bütünlüğü yakalamak için yeterli olacaktır.

GENÇLER ÇANTA Promosyon Çanta İmalatı
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder