Bez Çanta Nedir?

Bez Çanta Nedir?

Baz çantalar isminden de anlaşılacağı gibi kumaştan üretilmiştir. Günümüzde tüketim çılgınlığının her geçen gün arttığı şu zamanda çevreye de duyarlı olmak gerekiyor.  Çevre ve çanta denildiği zaman aklımıza ilk olarak naylon poşetler geliyor olsa da bu çantaların doğada erimeme özellikleri nedeniyle marketlerde paralı olarak satılmasına imkan sağlanmıştır. Dolayısıyla bu çantalar artık promosyon çanta olarak tercih kullanılmıyorlar. Naylon çantaların yerine kullanıcılara bez çantalar satılarak uzun yıllar boyunca kullanılması sağlanıyor.

Bez çantalar sayesinde artık alınan eşyalar tek bir çanta içerisinde daha rahatça taşınabiliyor. Bez çantaların en önemli özelliklerine baktığımız zaman uzun yıllar boyunca dayanabiliyor olmasıdır. Dolayısıyla Türkiye’de tüketim arttıkça bu çantalara olan ilgi de her geçen gün daha fazlalaşıyor. Tüketim arttıkça naylon poşetlerin fazla kullanması aynı zamanda çevre kirliliğini de artırmıştı. Dolayısıyla bez çantalar bu çöplerinde önüne geçmiş oldu. Bez çantaların tek amacı çevreci olması değil aynı zamanda şık bir görünüme de sahip olmasından kaynaklanıyor.

Neden Bez Çanta Kullanmalıyız?

Türkiye’de ve dünyada ciddi bir naylon çanta kullanımı söz konusu, ancak bu çantaların insan sağlığına olan zararları da biliniyor. İnsanın vücuduna temas eden bu çantalar ciddi hastalıklara neden oluyorlar. Bez çantaların en önemli kullanım nedeni insan sağlığına zarar vermiyor olmasıdır. Bez çantalar dönüştürülebilir özelliğe sahiptir doğada ise tamamen kaybolur.  Bez çantalar uzun ömürlüdür ancak poşet çantalar için aynı şeyi söylemek mümkün olmayacaktır. Poşetler dayanıksızdır ve kaldırabileceği ağırlık ise sınırlıdır. Bez çantalar insan gücünün kaldırabileceği bir ağırlığı içerisine alabilir ve zarar görmez.  bez çantaların kopması ya da yırtılması ihtimali çok düşüktür.

Toptan Bez Çanta

Toptan çanta denildiği zaman akla ilk gelenlerden birisi de bez çantalar oluyor. Nedenine baktığımız zaman dayanıklılığı kullanımı olmakla birlikte marketlerde parayla satın alınabiliyor olmasıdır. Bez çanta üzerine marka baskısı ya da farklı simgeler basılarak müşterilere sunulabilir. Bir market olarak isterseniz bu çantaları satabilir isterseniz de ücretsiz promosyon niyetine verebilirsiniz. Bez çantalar üretilirken kalite çok önemlidir. Buna göre siz toptan çanta siparişi verecekseniz o zaman dikkat etmeniz gereken önemli nokta çantaların kalitesidir. Kaliteli çantaların siparişini verdiğiniz zaman uzun yıllar boyunca firmanızın reklamını da yapabilirsiniz. Çevre duyarlılığını ön planda tutan ve tekrar kullanım imkânı yaratan bez çantalar, baskısız olarak üretilmektedir. %100 organik pamuk kullanılarak üretilen bez çantanın üzerine çeşitli teknikler kullanılarak baskı yapılmakta ve baskılı bez çanta imal edilmektedir.

Baskılı bez çantalar sıra dışı bir görünüm sağlamış olduğundan dolayı markaların görünürlüğünü de artıracaktır. Bez çanta kullanımı son dönemde daha fazla artmış ve dolayısıyla plastik çantaların kullanımı da azalmıştır.

Bez Çanta Nedir?

Baskılı Bez Çanta Kullanımı

Doğa dostu olan bez çantalar geri dönüşüme teşvik amaçlı tercih edilmiştir. Gerek alışverişlerde gerekse taşınabilme kolaylığı sayesinde istenilen her zaman rahatça taşınabilen bu çantalarla kendi ekonominizi de sağlamış olursunuz.

Bez Çanta Modelleri

Baskılı bez çanta sayesinde çantanızın üzerini dilediğiniz şekilde tasarlayabilir, şık ve farklı sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Dilerseniz markanızın logosunu, mottosunu üzerine baskı yaptırabilir dilerseniz kendi seçeceğiniz görsellerle çantanızı renklendirebilirsiniz. Birçok tasarımı mümkün kılan, markalarca kullanıldığında ideal bir reklam seçeneği olarak görülen baskılı bez çantalar, su bazlı ve geleneksel kökboyası kullanılarak renklendirilmekte doğaya ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermemektedir.

Gençler çanta olarak biz her zaman çanta üretiminde ilkleri başarmış Türkiye ve dünyada pek çok firmaya ürün sağlamıştır. Firmanıza ait bez çantalar kalite ve yüksek baskı teknolojisiyle üretilmiştir.

GENÇLER ÇANTA Promosyon Çanta İmalatı
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder